XVII. ročník golfového turnaje Tomas Cup
Sedmnáctý ročník golfového turnaje Tomas cup aneb Tomášové pomáhají Tomášům proběhl 12. července, tentokrát v Golf Resortu Karlovy Vary.
I když to letos vypadalo, že si již tradiční termín vyhlášení nezávislosti Republiky Svatý Tomáš a Princův ostrov zapsalo do kalendáře více Tomášů, na konec hrálo turnaj jen 27 Tomášů, catering zajišťoval Tomáš Fiala a fotil již tradičně Tomáš Gruber.

Podmínkou účasti je každý rok jméno Tomáš v libovolné formě a oblečení v barvách Republiky Svatý Tomáš a Princův ostrov, tedy zelené, žluté, červené nebo černé barvy. Již třetí ročník bylo na hřišti vidět spoustu barevných triček ve vlajce tohoto malého ostrova. A tak se poznají stálice turnaje.
Část zdravého jádra Tomášů se sešla již večer před turnajem a společně jsme vzpomínali na předchozí ročníky a řešili, že nás brzy čeká jubilejní 20. ročník.
Každý hráč obdržel láhev vína Svatý Tomáš, míčky s logem turnaje, mycí prostředek Tomík a sprchový gel výrobce Tomil. Hravost Tomášů je v této Tomášovské rodině již známá, a tak si při Trouble shotu užijeme vždy hodně legrace. Boje o poukaz v hodnotě 5000Kč do golfového e-shopu Golfstores.cz byl veliký a laťku nasadil vysoko Tomáš Hrůza. Trefil se 30 cm od vlajky. Za nedlouho ho však překonal Tomáš Opatrný o 5 cm. Ještě jsme byli svědky pár povedených ataků, ale z pomyslného trůnu ho nikdo nesesadil.
Boj o Trouble shot sledoval i Tomáš Holub se svou maminkou. Při vyhlášení vítězů turnaje si osobně převzali letošní výtěžek na pořízení polohovací postele, která jim výrazně ulehčí v každodenní rutině. Tomáš je moc milý a chytrý kluk. Bohužel mu postižení nedovoluje si golf vyzkoušet, tak za sebe vyslal maminku a společně jsme strávili povídáním o golfu a nějaký ten míček se zakutálel i do jamky.
Tomášovi Holubovi jsme přispěli celkovou částkou 64 300 Kč.
Děkujeme všem za účast a těšíme se na 18. ročník 12. července 2024.

Výsledky
Kategorie 0 – 54 hcp
1. místo Tomáš Němec
2. místo Tomáš Spousta
3. místo Tomáš Hyk
Longest Drive – Tomáš Spousta, Nearest to Pin – Tomáš Slanec
Trouble shot – Tomáš Opatrný