XVI. ročník golfového turnaje Tomas Cup

Šestnáctý ročník golfového turnaje Tomas cup aneb Tomášové pomáhají Tomášům proběhl 12. července, tentokrát na golfovém hřišti Čertovo břemeno.

Poslední roky nám opravdu přálo počasí, a i letos tomu tak bylo. Sešli jsme v tradičním termínu vyhlášení nezávislosti Republiky Svatý Tomáš a Princův ostrov.

Podmínkou účasti je každý rok jméno Tomáš v libovolné formě a oblečení v barvách Republiky Svatý Tomáš a Princův ostrov, tedy zelené, žluté, červené nebo černé barvy. Trička, která si někteří Tomášové nechali speciálně na tento turnaj ušít, slavila takový úspěch, že v nich bylo letos na hřišti vidět přes 20 hráčů. Díky těmto nápaditým tričkám v designu vlajky zmíněného státečku vzniklo mnoho krásně barevných fotek. Příjemným překvapením v našem téměř rodinném jádru Tomášů bylo, že mi také nechali vyrobit vlastní tričko. A jako jediná mám na zádech napsáno Viki 😊

Každý hráč obdržel láhev vína Svatý Tomáš, míčky s logem turnaje, mycí prostředek Tomík a sprchový gel výrobce Tomil. Hravost Tomášů je v této Tomášovské rodině již známá, a tak si při Trouble shotu užijeme vždy hodně legrace. Letos se hrál velmi těžký úder, kdy bylo potřeba překonat převýšení, tedy zahrát vysokou příhru a zastavit míč na horní ploše greenu, aby se neskutálel dolu. Za každý úder si zaplatili Tomášové 200Kč a koupit si mohli libovolný počet ran. No, nebylo to jednoduché! Nejlépe to po několika pokusech zvládl Tomáš Polák.

Turnaje se zúčastnilo 29 hráčů, dva fotografové Tomášové a na Trouble shot a vyhlášení výsledků přijel i Tomáš Matoušik, kterému byl letošní výtěžek turnaje určen. Vybírali jsme mu příspěvek na elektrický pohon k vozíku. Tomáš Matoušik je na invalidním vozíku vlivem autonehody, která se mu stala v 18 letech. Přesto se snaží žít co nejběžnější život mladého kluka a na turnaj přijel v doprovodu své půvabné přítelkyně.

Tomášovi Matoušikovi jsme přispěli celkovou částkou 40200 Kč.

Děkujeme všem za účast a těšíme se na 17. ročník 12. července 2023.

Výsledky

Kategorie 0 – 18 hcp                                                 Kategorie 18,1 – 45 hcp

1. místo           Tomáš Krulich                                     Tomáš Hrbáč ml.

2. místo           Tomáš Hrůza                                      Tomáš Neubauer st.

3. místo           Tomáš Komínek                                 Tomáš Hrbáč st.

Longest Drive – Tomáš Krulich, Nearest to Pin – Tomáš Hrbáč ml.

Trouble shot – Tomáš Polák