Golf hraji od puberty, ale tenkrát to byla nuda. Neexistovali žádné dětské tréninky, ani skupiny, kde by nás někdo systematicky posouval. A tak v pubertálním věku zvítězilo nad golfem mé nadšení do ostatních sportů.

Ke golfu jsem se vrátila po porodu dětí. Najednou to byl neocenitelně skvělý čas, který jsem měla jen pro sebe, daleko od rodinných i pracovních starostí. Ideální čištění hlavy s pohybem na čerstvém vzduchu.

V roce 2007 už byly obě dcery ve věku, kdy golfové hole zvládly, a tak jsem ve spolupráci s golfovými profesionály začala věnovat trénování dětí a mládeže. Zájem byl veliký, pořádali jsme i letní golfové kempy v Sokolově a Karlových Varech.

Mladší dceru jsem přivedla k vrcholovému golfu a začali jsme spolupracovat se zahraničními trenéry a sbíraly cenné zkušenosti z Německa, kde golf měl boom již mnohem dříve než u nás.

Tyto zkušenosti zúročuji v práci s dětmi i dospělými. Ráda používám pomůcky, které poukazují na přirozenost golfového švihu a že není třeba síly.

Jsem výživová poradkyně a pilíři zdravého životního stylu a vyšších výkonů ve všech oblastech jsou strava, pohyb a psychika. A golf, to jsou dvě mouchy jednou ranou! 

Ještě si nejste jistí, že je pro Vás golf to pravé?

Těším se na Vás na viděnou na golfu. Vězte, že s golfem se dá začít v každém věku a je opravdu pro každého.

Viki Ovesná