Patnáctý ročník golfového turnaje Tomas cup aneb Tomášové pomáhají Tomášům proběhl 12. července, tentokrát v Panorama Golf Resortu v Kácově.

Po dvou zkušenostech s přesunutím na zářijový termín jsme zjistili, že prázdniny na počet hrajících Tomášů nemají žádný vliv, a tak jsme se vrátili k tradičnímu termínu vyhlášení nezávislosti Republiky Svatý Tomáš a Princův ostrov.

Podmínkou účasti je každý rok jméno Tomáš v libovolné formě a oblečení v barvách Republiky Svatý Tomáš a Princův ostrov, tedy zelené, žluté, červené nebo černé barvy. Vlivem všech covidových i jiných okolností sešlo se hráčů jen 31. Překvapením letošního ročníku byla turnajová trička ve stylových barvách s černými hvězdami, přesně podle vlajky zmíněného státu. Musím uznat, že na hřišti v nich majitelé skutečně svítili na dálku. Rychle si těch pár kousků srdcaři rozebrali, a ještě mám objednávky na příští ročník.

Část zdravého jádra Tomášů se sešla již večer před turnajem a společně jsme sledovali finále Mistrovství světa ve fotbale. Tomášové sportovního ani soutěžního ducha nezapřou.

O místo konání letošního turnaje se přičinil manažer golfového resortu v Kácově, protože se také jmenuje Tomáš a tak naše konání rád podpořil.

Každý hráč obdržel láhev vína Svatý Tomáš, míčky s logem turnaje, mycí prostředek Tomík a novinku sprchový gel výrobce Tomil. Hravost Tomášů je v této Tomášovské rodině již známá a tak si při Trouble shotu užijeme vždy hodně legrace. Letos se hrálo o z mola u klubovny přes rybníček. Toto molo slouží především k místí tradici, že výherce každé kategorie v libovolném počasí skáče do rybníka. Tedy i Tomáš Ševčík a Mrtka museli skočit. Mě, organizátorku tam chlapci hodili nedobrovolně, oblečenou, zřejmě jako poděkování za turnaj 😊

Turnaje se zúčastnilo 31 hráčů, fotograf Tomáš a na Trouble shot a vyhlášení výsledků přijel i Tomáš Mošnička, kterému byl letošní výtěžek turnaje určen. Ten nám velmi pěkně povyprávěl, jak to chodí ve vrcholovém sportu hendikepovaných.

V tomto roce Tomášové pomáhali Tomášovi Mošničkovi, který je mistrem světa ve vzpírání z roku 2000 a právě se připravuje na blížící se paralympiádu v para-cyklistice. Na vozíku je již 26 let a stále je vrcholovým sportovcem i ve svých 54 letech.   

Příspěvky se vybírali při tradiční obtížné ráně Trouble shot, kdy si každý účastník mohl koupit neomezený počet pokusů za 200 Kč. Hrálo se o golfový dálkoměr, který vyhrál Tomáš Matoušek.

Tomášovi Mošničkovi jsme přispěli celkovou částkou 54400 Kč.

Děkujeme všem za účast a těšíme se na 16. ročník 12. července 2022.

Výsledky

Kategorie 0 – 18 hcp                                                 Kategorie 18,1 – 45 hcp

1. místo           Tomáš Ševčík ml.                              Tomáš Mrtka

2. místo           Tomáš Hrůza                                      Tomáš Polák

3. místo           Tomáš Spousta                                  Tomáš Doležal

Longest Drive – Tomáš Skála, Nearest to Pin – Tomáš Ševčík st.

Trouble shot – Tomáš Matoušek